sobota 1. září 2012

o SATORI...

Mám ráda vše, co je jiné a s tím souvisí to, že miluju toleranci a respekt.

Samozřejmě miluju humor... humor je pro mě hned po LÁSCE ten největší DAR, co nám PÁNBŮH dal...

Moc ráda tvořím, všelijaké věci vyrábím, maluju obrazy, dělám šperky, upravuju oblečení, ráda vařím. Jsem  sice pohodlná až líná... ale pokud dělám něco, co mě baví, dokážu být VELMI činorodá...

A celý život pomaličku objevuju Boha v sobě... a v ostatních...


Co znamená "SATORI"?

...dlouho jsem chtěla "prostřední" jméno, ale vše mi připadalo hloupé, pozérské a divné.

Pak jsem náhodou :) :) :) uviděla přezdívku slečny, která zněla "Aga Pe"... a mně se hned vybavilo SATORI (viz film Svět podle Prota - je to jméno dvojhvězdy, o které Prot mluví v mé oblíbené scéně filmu FILM online cca 35. minuta).

A v té chvíli mi to bylo jasné - SATORI - to je ONO!
Někdo si řekne, že je to blbost, ale já to prostě věděla. Ale pro jistotu jsem si na Wikipedii našla, co slovo SATORI znamená, aby to nebylo v překladu něco jako "prasečí osásek" :D
A našla jsem tento výklad: význam slova SATORI, což mi připadá naprosto úžasné... po čase jsem od prostředního jména zase upustila, ale slovo SATORI už mě bude provázet asi pořád.

Satori (čínsky wu) je cílem duchovní praxe.
Běžně se překládá jako osvícení, probuzení nebo záblesk náhlého uvědomění, nejpřesnější překlad je poznání.
Zenoví mistři obecně odmítají jakýkoli popis nebo vysvětlení, co to je satori, jelikož k jeho pochopení je samozřejmě nutná osobní zkušenost.
Někdy je satori popisováno jako náhlý vhled do ne-duality, do vše spojující jednoty našeho bytí. Termín satori má široký význam.

A nakonec vkládám mé oblíbené obrazy.

"V"


Obrázek vzniknul pro malého syna mé milované kamarádky... jmenuje se "V" - tedy první písmeno křestního jména chlapečka i maminky, "V" jako víra, vítězství i vroucnost... a také ta srdce mají podobný tvar :)


 ANDĚL

Můj první anděl... vzniknul nečekaně, nevěděla jsem co namaluju, ale ta chuť něco vytvořit byla veliká... tento anděl vzniknul za parného letního dne na mé terase. Stále mi to nešlo, tak jsem si poprosila nahoru :) a když mi po chvíli došlo, že to, co jsem namalovala, jsou křídla a že jsou andělská, byla jsem nadšená :)


RATOLEST

Můj osobní obraz, který zdobí mou zeď nad postelí... uklidňující barvy, cítím z něho klid, ale i naději a odvahu...

PRÁNA

Můj snad nejoblíbenější... připadá mi skutečně překrásný... opět velké překvapení :)


DUŠIČKY

Tento obraz vzniknul když jsem se dozvěděla o smrti pana prezidenta Havla...


ŽEHNÁNÍ Z RÁJE

Pro jednu jedinečnou slečnu...

Další obrazy najdete tady:  http://sharka9.rajce.idnes.cz/Obrazy/
1 komentář:

  1. Šáres, Ty musíš bejt vždycky originální, viď! :-) :-) Než mi došlo, že věta v Tvém profilu "sharka nebloguje" je vlastně název tutoho prodžektu...:-) dostalas mě! :-) Fakt jsem se pobavila, máš to tu moc hezký. A výběr obrazů je TOP. Kator (mimochodem taky se nepovažuju za bloggerku, jen si vedu svůj deníček :-))

    OdpovědětVymazat