středa 12. února 2014

Knedliky s uzeným ... (tofu) :)

Nejím maso. Miluji jídlo.

Nejčastěji vařím různé směsi... zeleninu s rýží, těstovinou, bramborem, pohankou, kuskusem...
občas přidám luštěninu nebo tofu či seitan...

Dneska jsem se ale díky mému drahému vrhla poprvé do knedlíků s uzeným!


Dopadlo to skvěle a co víc...
je to nejen vegetariánský, ale také (pokud vynecháte vejce do těsta, což není problém - brambory krásně drží i tak) vlastně VEGANSKÝ recept!!!!

A to je vzhledem k chuti a "tradičnosti" tohoto jídla opravdu SUPER.
Doporučuji...

RECEPT na 8 knedlíků ...  pro 4 osoby se silnou vůlí, nebo 2 osoby, co chtějí mít možnost si přidat :D

Těsto: uvaříme brambory (cca 350 g) ve slupce (do vody na vaření přídáme kmín celý). Brambory ještě teplé oloupeme, nastrouháme na jemno a přidáme lžičku soli, 125 g hrubé mouky a vytvoříme hutné těsto, které rozdělíme na půl, půlky na půl a ty půlky napůl až máme 8 kousků těsta. Z něj vytvoříme placky a do nich rozdělíme směs.

Směs do knedlíků: uzené tofu nakrájené na jemné kostky nebo nastrouhané nahrubo. Můžeme přidat najemno nasekanou petrželku, máme-li rádi... (my rádi máme) :D, trochu směs osolíme.

Zelí: hlávkové zelí nakrájíme na jemno (cca 500 g). Prosolíme (dost) a necháme ovadnout a zvlhnout. Mezitím si osmahneme lehce cibulku, zelí k ní přidáme a taky trochu osmahneme. Přidáme kmín (celý nebo drcený). Zelí pak zalijeme vodou cca do 3/4 a dusíme, až je měkké, ale křehké (cca 15 minut). Poté zelí můžeme trošku zahustit škrobem. Dochutíme cukrem (zdravější fruktosou) a octem.

Na knedlíky: v dostatku oleje (podle toho jaký rádi používáme) osmažíme velkou cibuli a jeden stroužek česneku do hněda. Knedlíky posypeme a polijeme trochou oleje (pokud chceme).

Žádné komentáře:

Okomentovat